ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla mesaj yayınladı. USLUCAN; “Emeğin, helal kazancın ve kutsal alın terinin bayramı olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” dedi.

İlk çıktığı günden itibaren toplumsal hayatı doğrudan etkileyen korona virüs için alınan sosyal mesafe önlemleri sebebiyle kalabalık organizasyonlardan uzak durulduğunu vurgulayan USLUCAN; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü bu yıl meydanlarda değil gönüllerde kutluyoruz. Emeğiyle çalışan ve milli gelirimize katkı sağlayan milyonlarca emekçinin gururla kutladıkları anlamlı bir gündeyiz.” ifadelerini kullandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir.” sözünü hatırlatan USLUCAN, “Bizler alın terinin kutsallığını ve önemini bilen, bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan köklü bir medeniyetin mirasçılarıyız. İnsanlar arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesi umuduyla ANFA ailesi olarak memleketimizin her köşesinde millet, vatan ve devlet için değer üreten işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

ANKARA'DA HAVA