Ankara’da 2. Kez düzenlenen kahvaltı festival birbirinden renkli görüntülere sahne olacak. Festivalde bilimsel söyleşilerin yanı sıra eğlenceli yarışmalar da düzenlenecek.

21 - 24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 2. Ankara Kahvaltı Festivali'nde katılımcılar, eğlenceye, Türkiye’nin dört bir yanından yöresel lezzetlere ve bolca etkinliğe doyacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Anfa Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde 21 - 24 Kasım tarihleri arasında yılın en keyifli festivallerinden biri olan kahvaltı festivalinin katılımcıları kahvaltı ile ilgili her türlü ürüne ulaşabilecek.

Kahvaltının sağlık yönünün bilim insanları ile yapılacak söyleşiler vasıtasıyla halka ulaştırılması, zengin Anadolu kültürünün gündem oluşturması, coğrafi işaretli ürünlerin kahvaltı için öneminin vurgulanması ve önemli şeflerden kahvaltı örnekleri sunmak hedefleriyle yola çıkan festivalde atölye çalışmaları, yarışmalar, kahvaltılık ikramları ve daha birçok etkinlik ziyaretçiler ile buluşacak.

Festivalde ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ANFA Altınpark’ın bitki evine ait süs bitkileri standı Ankara Halk Ekmek’in unlu mamüller standı da ziyaretçilerle buluşacak.  

Festival sabah saat 10:00'dan akşam 20:00'ye kadar gezilebilecek.

 

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA