AHŞAP ATÖLYESİ ANKARA İÇİN ÜRETECEK

image

AHŞAP ATÖLYESİ ANKARA İÇİN ÜRETECEK

ANFA Fuar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalar yürüten Ahşap Atölyesi; çoğu atık ağaç, kök ve dallarından oluşan malzemelerle Ankara parkları için görsel materyaller üretmeye devam ediyor.

Doğaya karşı duyarlılığın artırılması amacı ile üretim faaliyetlerini sürdüren Ahşap Atölyesi, Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nda gösterdiği başarılı çalışmalar neticesinde daha geniş bir çalışma alanına kavuşuyor. Yeni atölye için çalışmalara başlayan İnşaat ve Teknik Müdürlüğü ekipleri, havalar daha fazla soğumadan atölyenin yapımını bitirmeyi hedefliyor.

50 metrekare kapalı, 700 metrekare açık alanda Ankara için değer üreten ekip; yeni inşa edilmeye başlanan 150 metrekarelik kapalı atölyeleri ve teknolojiye uygun yeni ekipmanları ile daha sistemli çalışma fırsatı bulacak. Ustabaşı Hamit Ertürk’ün öncülüğünde alanında uzman beş kişilik kadroyla hizmet veren atölye, Ankara’ya özgün görsel materyallerin yanı sıra; ahşaptan tren, kaydırak, çocuk oyun grupları, kuğu, at, kelebek, köpek, geyik figürleri, salıncak, kitaplık, oturma grubu ve bank gibi hem estetik hem de işlevsel ürünler üretiyor. Üretilen görsel materyaller, tabiatın estetiğine uygun durumlarıyla büyük beğeni topluyor.

Tabiata olan aşkla hizmet vermeye başlayan ve çalışmalarını senelerdir sürdüren Ahşap Atölyesi, Ankaralılar için Ankara’nın tüm yeşil alanlarına yönelik üretim yapmayı planlıyor.

Haber Galerisi