--TÜM YURTTA COŞKUYLA KUTLANAN GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ALTINPARK'TA BİR BAŞKA GÜZELDİ

--15 METRELİK ,TEMSİLİ BANDIRMA VAPURU ANA MEYDANDA YERİNİ ALDI

--ATA’NIN SAMSUNA AYAK BASIŞININ 100 YILI ZENGİN İÇERİK VE VATANDAŞLARIN GENİŞ KATILIMI İLE  COŞKU İLE KUTLANDI

 

ANFA Altınpark'ta muhteşem bir 19 Mayıs kutlamasına ev sahipliği yaptı. Kortej yürüyüşüyle başlayan şenliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Yürüyüş, saat 14:00'da ANFA 19 Mayıs kapısından, heybetli güvenlik atları eşliğinde başladı. Omuzlarda taşınan dev Türk bayrağının başı çektiği korteje Mamak Atletizm ekibi, bando takımı, mehter takımı, zeybek ekibi, Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Derneği mensupları ve ellerinde Türk bayraklarıyla vatandaşlar eşlik etti.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı-ZİÇEV Fotoğraf Kulübü üyeleri, şenliği kortejden itibaren dakika dakika görüntüledi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, kortejin Altınpark ana meydana ulaşmasının ardından temsili olarak Samsun'dan Ankara'ya gelen Türk bayrağı Mamak Atletizm Ekibi tarafından ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu’na  15 metrelik Bandırma Vapuru önünde teslim edildi.

Altınpark'ta 19 Mayıs coşkusu, meydanda gösterilerin başlamasıyla artı. Bando ve Mehter takımlarının gösterileri ve marşlarıyla başlayan etkinlik, zeybek ekibinin danslarıyla devam etti.Saat 15:30 da grup Oyalama ve Cüneyt Özgür tarafından konser verildi. Altınpark Göl Tiyatrosu sahnesine daha sonra MÜZED (Müzik Öğretmenleri Derneği) çok sesli korosu müzik ziyafeti sundu. Marşlar ve türkülerle coşan Ankaralılar, doyumsuz bir eğlence yaşadı.

Şenliklere katılan dernek ve grup temsilcilerine Genel Müdür Semih Narlıoğlu plaket ve Bandırma Vapuru maketi hediye etti.

Etkinlikler, saat 20:30'da fener alayı ile devam etti. Altınpark içerisinde uzun bir yürüyüş yapan kortej yolculuğunu ana meydanda tamamladı. Havai fişek gösterisi, hep bir ağızdan okunan marşlarla Altınpark'a adeta şölen havası yaşattı.

Program bitiminde bir konuşma yapan ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu “Ulu Önder Atatürk ün Gençliğe emanet ettiği 19 mayıs Gençlik ve Spor Bayramının böyle güzel bir katılım ve coşkuyla kutlanması beni çok duygulandırdı ve memnun etti.” diyerek şenlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA