Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Altınpark Fuar Alanı’nda bu kez Karadeniz rüzgarları esecek.

Ankara’da Rize Fuarı başladı. Büyükşehir Belediyesi ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi, 3. Rize Hamsi Günleri Yöresel Ürünler Kültür Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 9 Ocak 2020 Perşembe günü başlayan festival, 12 Ocak 2020 Pazar gününe kadar devam edecek. Festivalde tonlarca hamsi pişirilerek, ziyaretçilere ikram edilecek. Kemençe ve tulum sesleriyle şenlenen festival, Karadeniz Bölgesi’nin renkli kenti Rize’den sıcacık rüzgarlar estirecek.

ANFA Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen festivalde Rize ile özdeşleşen lezzetler de stantlarda ziyaretçilerini bekliyor alacak. Hamsinin binbir çeşitte ikram edileceği etkinlik günlerinde mıhlama, Rize kavurması, Laz böreği, pepeçura ve kara lahana çorbası gibi yöresel lezzetler Başkentlilerin beğenisine sunulacak.

Fuarda yöresel müzikler hiç susmayacak. Üç gün boyunca fuar alanında Karadeniz müzikleri kulakların pasını silecek. Yerel sanatçılar da müziğe eşlik edecek. 9 Ocak akşamı Fatih Aksoy ve Emine Özdemir Yılmaz sahnede olacak. 10 Ocak Cuma akşamı Murat Köse, 11 Ocak Cumartesi akşamı ise Lütfü Güner ve Serkan Baş sevilen şarkılarıyla fuar konuklarını coşturacak. Etkinliğin son gününde ise yine Karadenizli sanatçı Kaan Yıldırım bir konser verecek.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA