ANFA'DAN ALAN HAKİMİYETİ

image

ANFA'DAN ALAN HAKİMİYETİ

Göreve geldiği günden itibaren, alan hâkimiyetine önem veren ANFA Genel Müdürü Yıldırım ÖZER, beraberindeki heyetle birlikte peyzaj çalışmalarını yerinde incelemek üzere Ankara’nın ilçelerini ziyarete başladı.

İlçe ziyaretlerine ilk olarak Şereflikoçhisar’dan başlayan Genel Müdür ÖZER, ilçede çalışan ANFA ekiplerince Şehitlik Anıtı’nda karşılandı. Sahada çalışan işçilerden doğrudan bilgi alan ÖZER, daha sonra orta refüj uygulamalarını ve kuru peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. Ziyaretinde ilçedeki yeşil alanların ve parkların eksiklikleri hakkında notlar alan ÖZER, toprak yapısı nedeniyle zarar gören peyzaj uygulamaları yerine daha verimli uygulamalar hakkındaki çalışmaları dinledi.

Şereflikoçhisar ilçesine gerçekleştirilen ziyaretin ardından ÖZER ve beraberinde ki heyet, Evren ilçesine geçiş yaptı. İlçede yeni yapılan sulama sistemini ve peyzaj uygulamalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Evren ilçesinde bulunan mesire alanında da gezen ÖZER, alanda yer alan bankların bakımı ve onarımı için gerekli çalışmaların kış aylarına kalmadan başlamasını istedi. Yapılan yeni uygulamalar hakkında bilgi alan Özer, “Misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz, Ankara’yı güzelleştirmek ve Ankaralıları daha güzel bir Ankara ile buluşturmak için daha çok çalışmalıyız. Rutin olarak ilçe ziyaretlerine devam ederek, çalışmalarımızı yerinde gözlemleyip varsa eksikliklerimizi bizzat tespit edeceğiz ve çalışmalarımızı bu plan çerçevesinde yürüteceğiz.’’ dedi.

                                                                                             

Haber Galerisi