ANFA’DAN ANKARA’YA ÖZGÜ ve ÖZEL GÖRSELLER

image

ANFA’DAN ANKARA’YA ÖZGÜ ve ÖZEL GÖRSELLER

ANFA Fuar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Sanat Atölyesi, Ankara’nın yeşil alanları için görsel materyaller üretmeye devam ediyor.

Beş yıldır kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam eden Sanat Atölyesi, Ankara’nın park ve bahçeleri dâhil tüm yeşil alanlarında şehrin estetiğine uygun görsel materyallerin bakımı, onarımı ve imalâtı üzerine çalışmalar yapıyor.

Heykeltraş Metin Keleş’in öncülüğünde polyester ustası, kalıpçı ve alanında uzman altı kişilik kadroyla hizmet veren atölye, Ankara’yı güzelleştirmek adına kent estetiğine uygun, özgün görsel materyaller üretiyor. Genellikle Ankara’ya özgü değerlerin işlendiği atölyede, çevre sağlığı konusuna dikkat çekmek için görseller atık malzemeden imâl ediliyor.

Yakın zamanda açılması planlanan Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı için sürpriz bir çalışma yaptıklarını söyleyen Metin Keleş; “Genç Cumhuriyet’in eserlerinden olan Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nı, Cumhuriyetimizin ruhuna uygun görsel materyallerle süsleyeceğiz. Açılışın yakın olmasından dolayı hafta sonları da çalışıyoruz. Yaptığımız görselleri 29 Ekim’den sonra Ankaralının beğenisine de sunacağız.” dedi.

Haber Galerisi