ANFA’DAN YERLİ ÜRETİCİLERE ZİYARET

image

ANFA’DAN YERLİ ÜRETİCİLERE ZİYARET

 

ANFA Genel Müdürü Yıldırım Özer ve ANFA Peyzaj Müdürlüğü yöneticileri, Ankara’ya ve Ankaralıya daha iyi hizmet etmek için Sakarya’da düzenlenen Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’ni ziyaret etti.

Bölgede yoğun olarak yapılan peyzaj ve süs bitkisi yetiştiriciliğini desteklemek ve uluslararası bir boyuta taşımak adına ilki iki yıl düzenlenen festivale, yaklaşık 150 yerli üretici firma katıldı. 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulan festivalde, covid-19 önlemleri kapsamında maske, mesafe, hijyen kurallarına önem gösterildi.

Ankara’nın yeşil alanlarına yönelik faaliyet yürüten ANFA Altınpark İşletmeleri, sektöre ilişkin verileri öğrenmek, üreticilerin sorunlarına dair bilgi sahibi olmak ve yerli üreticilerle doğrudan tanışmak için bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivali ziyaret etti.

Genel Müdür Yıldırım ÖZER ve Peyzaj Müdürlüğü yöneticilerinden oluşan ANFA ekibi, fuar alanı gezisinde her standı ayrı ayrı ziyaret ederek yerli üreticilerle doğrudan bilgi alışverişinde bulundu. Ankara’nın mevsimine uygun bitkiler ve kuru peyzaj uygulamaları hakkında bilgi alan ekip, portföyüne eklemek için firmaların iletişim bilgilerini de toplayıp üreticileri Ankara’ya davet etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’ın yerli üretime ve üreticiye verdiği önemi hatırlatan ANFA Genel Müdürü Yıldırım ÖZER, “İthal ürünlerden uzak duracağız, Ankara’nın sokaklarını, caddelerini ve yeşil alanlarını yerli ürünlerle süsleyeceğiz. ANFA olarak, Ankaralıya hizmet için yaptığımız alımlarda yerli üreticileri bizzat görmek istiyoruz.” dedi.

Haber Galerisi