ANFA FUAR KONGRE MERKEZİ’NDE FİLM KONUŞULDU

image

ANFA FUAR KONGRE MERKEZİ’NDE FİLM KONUŞULDU

Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB), “Yönetmenlerle Film Söyleşileri” etkinliği bünyesinde 4 film gösterimini ve 4 yönetmenle söyleşisini, ANFA Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Türkiye'deki film yapımcılarını bir araya getirmek ve bu birliktelik sayesinde Türk sinema sektörünün gelişimini ve uluslararası platformda üst düzeye taşınmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten FİYAB, 4 yıldır yaptığı “Yönetmenlerle Film Söyleşileri” etkinliğinde toplamda 27 yönetmen veya yapımcı ağırladı.

FİYAB, bu etkinliği düzenleyerek; Ankaralı sinemaseverleri, sinemanın ustalarıyla bir araya getirerek, Türk sinemasının kamera arkasında yer alan yönetmenleri ve kamera önünde yer alan oyuncularıyla birlikte, Türk sinemasının geçmişten geleceğe birikimini göstererek, sinemaya olan ilgiyi daha da artıracak bir deneyim yaratmayı hedefliyor. FİYAB, 2020 yılının son söyleşisini, 19 Kasım günü, Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı en iyi senaryo ödüllü filmi olan “Mendilim Kekik Kokuyor” filminin yönetmeni Hüseyin ÖZDEN ile yaptı.

Haber Galerisi