-ANFA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ALTINPARK'TA İLK KEZ BAŞLATTIĞI “PARK SANATÇILARI SOKAK MÜZİĞİ ETKİNLİKLERİ”BAŞLADI

(FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)

ANFA Genel Müdürlüğü’, Altınpark’ta düzenlediği “Park Sanatçıları Sokak Müziği Etkinlikleri” ile amatör müzisyenleri Başkentlilerle buluşturdu. Bundan böyle Ankara’nın rekreasyon alanları ve parkları da müzik sesleriyle şenlenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü’nün sanata ve sanatçıya verdiği destek, amatör müzisyenleri vatandaşla buluşturan bir etkinlikle ilk adımını attı. Başkent metrolarında şarkılarını seslendiren ve kendilerini tanıtma imkanı bulan amatör müzik insanları, bundan böyle ANFA’nın parklarında da müziklerini icra edebilecekler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde ilk kez Altınpark’ta başlatılan yeni uygulama, vatandaşların da beğenisini topladı. Her müzisyen, kendi tarzında seslendirdiği şarkılarla müzik severlere açık havada eğlenceli dakikalar yaşattı.

Altınpark’ta ilk kez sahne alan müzisyenler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a  ve ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu’na teşekkür ederek, “Arkadaşlarımla metrolarda ve sokaklarda müzik yapıyoruz. ANFA Genel Müdürlüğü bizlerle irtibata geçti. Metrolardan sonra müzik etkinliklerini parklara taşıyacaklarını söylediler. Öncü gruplar olmamız için bizi davet ettiler. Umarım Ankara bundan sonra daha da güzelleşir ve bu uygulamalar öncü olur. Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız.” diye konuştu.

ANFA Genel Müdürlüğü yetkilileri, bundan sonra sadece Altınpark’ta değil, Ankara’daki her parkta bu uygulamayı yaygınlaştıracaklarını belirttiler. Amatör sanatçılar, ANFA Genel Müdürlüğü’ne başvuru yaparak, diledikleri parkta sahne alabilecekler. Uygulama kapsamında, hafta sonları her parkta farklı bir amatör müzisyen ya da amatör grup vatandaşlarla buluşacak.

Altınpark Göl Tiyatrosu’nda 29 Haziran Cumartesi günü saat 20.30’da ‘Grup +30’, 30 Haziran Pazar günü ise saat 19.00’da Altınpark Ana Meydan’da ‘Sempre’ adlı grup konser verecek.

   

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA