ANFA, LÜKS ARAÇLARINI SATTI

image

ANFA, LÜKS ARAÇLARINI SATTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; belediye bünyesindeki tüm birimlere, tasarruf uygulamalarının artırılması ve israfla mücadele edilmesine yönelik genelge göndererek, geçmiş dönemde alınan ve masrafı yüksek olan lüks araçların satılmasını istemişti.

Belediye bünyesinde bulunan yüksek maliyetli ve ihtiyaç duyulmayan lüks araçların satışları sürerken, ANFA Genel Müdürlüğü de Mansur Yavaş’ın tasarruf politikasını dikkate alarak, bünyesinde bulunan toplam 2 lüks aracın satışını gerçekleştirdi.

ANFA Genel Müdürlüğü tarafından; önceki dönemlerde makam aracı olarak kullanılan 1 adet Mercedes Viano ve 1 adet Volvo S90’nın satışı, açık artırma yöntemiyle 7 Aralık 2020 tarihinde saat 15.00’da yapıldı. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan ihalede satışa çıkarılan tüm araçlar alıcı buldu.

ANFA Genel Müdürlüğü, 2 adet lüks aracın satışından toplamda 1 milyon TL’ye yakın gelir elde etti. Lüks araçların yanı sıra ekonomik ömrünü tamamlamış 7 adet Ford Connect marka araçların satışının da gerçekleştiği ihale sonucunda alıcı firmalarla satış sözleşmesinin ilerleyen günlerde imzalanması bekleniyor.

Haber Galerisi