ANFA, SAHA HAKİMİYETİNİ KURUYOR

image

ANFA, SAHA HAKİMİYETİNİ KURUYOR

ANFA Ankara Altınpark İşletmeleri, daha yaşanabilir bir Ankara için çalışmalarını sürdürüyor. 

Ankaralının hayatını kolaylaştıran hizmetlerin devamlılığı için saha yönetim sistemlerini etkin kullanmayı hedefleyen ANFA, iş yönetimi ve sistem entegrasyonları ile ilgili dünya çapında yetkinliğini kanıtlamış, Güney Kore Firmaları Samsung, Winitech ve TG firmaları ile toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sn. Mutlu Gürler’in ve ANFA Ortaklar Kurulu Başkanı Sn. Hasan Yalçıntaş’ın katkı ve katılımı ile ANFA bünyesinde gerçekleştirildi.

Hasan Yalçıntaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, ANFA tanıtım videolarının izlenmesi ve ANFA mühendisleri Ahmet Çağrı Üstün ve Buğra Özkan’ın sunumları ile devam etti. Sunumlar sonrası söz alan Mutlu Gürler, kurulması planlanan ‘’Saha Yönetim Sistemi’’ ile ilgili görüş ve önerilerini aktardı.

Güney Koreli yetkililer ise bu konuda işbirliğine hazır olduklarını, yaşanan aksaklıkları giderme ve sorunların çözümü ile ilgili teknik destek sağlayabileceklerini, ilgili projede birlikte çalışmak istediklerini aktardı. İlgili sistem ve benzerlerinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kurum ve birimlerinde işlevselliği önemli şekilde artırabileceği vurgulanan toplantı heyetlerin karşılıklı iyi niyet dilekleri ile sonlandırıldı.

Toplantı kapsamında ele alınan teknik konular:

·                    ANFA’da saha yönetimi ile ilgili kullanılan mevcut sistemler nelerdir?

·                    ANFA’nın elindeki vektör verilerin format değişimi sırasında uğradığı hata ve üretilebilecek çözümler nelerdir?

·                    Mobil cihazlar ile saha haritalarının kontrolü nasıl gerçekleştirilebilir?

·                    Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Kullanıcı arayüzü entegrasyonu ANFA’ya hangi kolaylıkları ve imkânları sağlayabilir?

·                    Saha ekipmanları ile 3D haritaların üretilmesine ilişkin yöntemler nasıl geliştirilebilir?

·                    “LIDAR” verileri ve mobil saha videoları nasıl birlikte işlenebilir?

 

Haber Galerisi