ANFA YAĞMUR SUYU İLE SULAMA YAPACAK

image

ANFA YAĞMUR SUYU İLE SULAMA YAPACAK

ANFA Genel Müdürlüğü, Ankara’nın tüm yeşil alanlarında kullanılmak üzere ihtiyaç duyduğu sulama suyu için muhtelif parklara su deposu kurmaya başladı.

Tüm dünyayı tehdit eden kuraklık ile ilgili kendi faaliyet alanlarında önlemlerini sıklaştıran ANFA Genel Müdürlüğü, Ankara’nın parklarının ve yeşil alanlarının sulamasında kullanılacak suyu, yağmur sularını depolayarak çözecek. Kurulacak depolama sistemiyle yağmur suyunu biriktirip etkin kullanmayı amaçlayan ANFA, ilk yağmur suyu toplama deposunu Göksu Park’a kurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Depolama sistemlerimiz ilk etapta kentimizdeki 40 rekreasyon ve park alanında olacak.” sözlerini referans alan ANFA ekipleri, bu proje ile yağmur sularını parklarda depolayıp su israfını da büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Barajlarda su seviyesinin alt sınırlara düşmesinden dolayı, Başkent’in su kaynaklarını doğru ve etkin kullanmaya yönelik hamleler yapan ANFA, yağmur suyunu depolama projesini aşamalar halinde Ankara’nın tüm parklarda ve yeşil alanlarda faaliyete geçirmeyi planlıyor.

Haber Galerisi