ANFA'DA ALTINDAĞ İLÇE MÜD MESLEKİ EĞİTİM FUARI

 

         Her yıl onlarca fuara ve etkinliğe sahipliği yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençleri geleceğe hazırlayan "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme Fuarı" ile kapılarını meraklılarına açtı.

         Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Fuarı, 17-18  Nisan tarihlerinde Altınpark ANFA B Salonu'nda gerçekleşti. Mesleki ve teknik eğitimi alanlarında farkındalık kazandırmayı amaçlayan fuara, 18 okuldan yaklaşık bin öğrenci katıldı.

         Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu açılış programında yaptığı konuşmada doğru meslek seçiminin önemine değindi.

         Varın Numanoğlu: "Kişinin gelecekteki yaşam tarzını belirlemesinde dönüm noktası olan meslek seçimi, doğru ve isabetli karar vermesi, tüm hayatının kalitesi ve mutluluğunu etkiler" dedi.

         Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ANFA Genel Müdürümüz Sayın Semih Narlıoğlu'na plaket vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

         Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında eğitim alan Şehit Yıldız Gürsoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin  saç topuz şovu salonu dolduranlar tarafından büyük alkış alırken Olgunlaşma Enstitüsü'nün hazırladığı defile ise göz doldurdu. İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisi ile devam eden program katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

          Yeteneklerini keşfeden ve meslek seçimlerini ilgi alanları doğrultusunda yapan nesillere yön vermek amacıyla gerçekleştirilen teknik eğitimin önemine vurgu yapılan fuarda farklı branşların yer aldığı 31 ayrı stant kuruldu.

 

GELECEĞE YÖN VEREN MESLEKLER

         Sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve toplumun gereksinimlerine cevap verebilecek; Halkla İlişkiler ve Organizasyon, El Sanatları Teknolojisi, Elektrik Elektronik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Sivil Havacılık, Bilişim Teknolojileri, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri,Moda Tasarım Teknolojileri, İtfaiye ve Yangın Güvenliği gibi birçok branş hakkında, fuara gelenlere öğrenciler ve öğretmenler tarafından bilgi verildi.

        

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA