Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğünde ,Yeşil Alan Bakım ve Onarım İşi Tenzilatlı Teklif Alımını Canlı Yayınlayarak,Şeffaf Belediyecilik Örneği Verdi

 

BÜYÜKŞEHİR'DE İLK KEZ CANLI YAYINDA TENZİLATLI TEKLİF ALIMI...

 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN TALİMATIYLA ANFA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ŞEFFAF YÖNETİM İLKESİYLE İLK KEZ HERKESE AÇIK GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TEKLİF ALIMI İÇİN 1662 FİRMA BAŞVURDU

 

-CANLI OLARAK YAYINLANAN “YEŞİL ALAN BAKIM VE ONARIM İŞİ TENZİLATLI TEKLİF ALIMI”, 10 MAYIS TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEK

 

 

 

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANFA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından davet yerine ilan yolu ile herkese açık olarak gerçekleştirilen “Yeşil Alan ve Bakım Onarım Tenzilatlı Teklif Alımı”, ilk kez internet üzerinden canlı olarak yayınlandı.

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Şeffaf Belediyecilik” anlayışının Büyükşehir Belediyesi’nde yaygınlaştırılması yönündeki talimatı sonrası örnek yönetim modeli uygulamaları Başkent’te başlamış oldu.

 

ŞEFFAF TEKLİF ALIMI İÇİN YÜKSEK KATILIM

         ANFA Genel Müdürlüğü'nün Ankara Büyükşehir Belediyesi İl Sınırları ve Sorumluluk Alanları içerisinde bulunan; Yeşil Alanlar, Parklar, Refüjler, Yan Bantlar, Mezarlıklar, Piknik Alanları, Barajlar, Göller, Rekreasyon Alanları ve Tesislerin Bakım-Onarım ve Tadilat Hizmet Alımı işini kapsayan Yeşil Alan Bakım ve Onarım teklif alımı”ne  1662 firma rekor başvuruda bulundu.

         Şartnamede yer alan belgelerin ve kapalı teklif mektuplarının yer aldığı zarfları değerlendiren komisyonlar tenzilat oranlarını da açıkladı. En yüksek tenzilat oranının yaklaşık yüzde 65’ler seviyesini bulduğu teklif alımı, 10 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek.

 

TEKELLEŞMENİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

         Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ANFA'nın web sitelerinde yayınlanan duyuruların ardından 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapan  1662 firmanın tamamının ön başvurularını kabul eden Büyükşehir Belediyesi, teklif verme sürecinde tekelleşmenin de önüne geçmeyi amaçlıyor.

         Teklif alımına katılan firma yetkilileri herkese açık ve canlı olarak yayınlanmasından duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

-İsmail Başkaraağaç: “Çok şeffaf bir anlayış, kimsenin kafasında soru işaretinin kalmadığı çok güzel bir uygulama. Hep böyle devam etmesini istiyoruz. Herkesin girebileceği çok güzel bir  sistem oluşturuldu.”

-Hakan Kuntker: “Şeffaf oldu, herkesin gözü önünde yapıldı. Bu şekilde yapılmasaydı belki bilgimiz olmayabilirdi açık bir şekilde gerçekleştirildi. Bu uygulamadan çok memnunum, olması gereken zaten buydu.”

-Ayşe Dere: “Teklif alımına katılmak isteyen herkesin bir şansı oldu bu şekilde. Adam kayırmadan, adaletli bir şekilde yapıldı. Şeffaflık ,kazanmaktan daha önemli. Herkesin içine sinen, şüpheye yer vermeyen bir teklif alımı oldu.”

EN UYGUN TEKLİFİ VEREN FİRMALAR İLE ANLAŞMA SAĞLANACAK

         Teklif alımı sonunda yapılacak değerlendirme sonucu 40 bölge için en uygun teklifi veren firmalar ile anlaşma sağlanacak.

         ANFA Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşen şeffaf teklif alımı, Başkan Yavaş'ın talimatıyla ANFA Genel Müdürlüğü internet adresi ‘www.anfa.com.tr’ ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Youtube adresi ‘www.youtube.com/ankarabbld’ üzerinden canlı yayınlanıyor.

          

NOT: Haber ve haberle ilgili fotoğraflar mail adreslerine gönderildi, görüntüler ise "FTP" adresine konuldu…
FTP BİLGİLERİ:
ftp.ankara.bel.tr
kullanici=habermerkezi / şifre=Hy134679?

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA