Hava sıcaklıklarının artmasıyla yeşil alanların besin ihtiyacını karşılamak için gübreleme sezonu açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Altınpark İşletmeleri, daha önce belirlendiği üzere Haziran ayının ilk haftasında kent genelinde gübreleme sezonunu açtı. Kent geneli yeşil alanlara Mayıs ayının başından bu yana Anakara Büyükşehir Belediyesine ait tankerlerle günde 3 vardiya ile sulama yapıldığını açıklayan ANFA ekipleri, artan hava sıcaklıklarıyla birlikte 22 tanker ve 60 personelin görev yaptığı “Humik Asit” gübreleme uygulamasınada başladı.

Gübreleme yapacak personele verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sonrası gübreleme sezonunu başlattı. ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN, gübreleme sahasını da yerinde takip etti. İlk uygulamayı Esertepe Muhammed Ali Parkı’nda yapan ANFA ekiplerinden bilgi alan USLUCAN, geçmiş dönemde yoğunluk olarak ithal gübre kullanıldığını ancak yeni dönem itibariyle ihtiyaca yönelik gübreleme tekniğinin kullanılmaya başlandığını söyledi.

Gübreleme uygulamasının yanında Ankara’nın dört bir yanında yürütülen rutin sulama çalışmalarının da devam ettiğini belirten ANFA Genel Müdürü USLUCAN: “Bu sezonun bol yağmurlu geçmesi atılan gübrelerin daha etkili olmasını sağlayacak. Bitki besin elementi açığını kapatmak, toprak yapısını düzeltmek ve bu sayede alanlarımızın daha bakımlı olmasını sağlamak amacıyla gübreleme programını başlattık. Gece gündüz vardiyalı çalışma sistemiyle Ankara’da gübre atım uygulamasına devam edeceğiz, yeşil alanlarımız daha da canlanacak.” ifadelerini kullandı.

ANKARA'DA HAVA