ALTINPARK’TA YÜKSEK GÜVENLİK!
Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şubesi, Başkent’teki üniversitelerin güvenlik personelini eğitime aldı. Özel güvenlik görevlilerinin daha etkin ve doğru güvenlik hizmeti verebilmeleri amacıyla Ankara Emniyeti Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler için ANFA Altınpark Expo fuar alanı tercih edildi.
Toplam 9 ayrı kategoride gerçekleştirilecek eğitimlerde, özel güvenlikçilere asayiş, özel güvenlik hukuku, uyuşturucu madde ile mücadele, terörle mücadele ve etkili iletişim gibi hususlar, konunun uzmanları tarafından anlatılacak. Üniversite öğrencilerine daha iyi güvenlik hizmeti vermek, eğitimci, öğrenci ve kampüse gelen ziyaretçilerle etkili bir iletişim yöntemi kurmak ve her türlü tehlikenin önlenebilmesi amacıyla verilen eğitimlerde, uzman emniyet mensupları eğitmen olarak görev alacak.
ANFA Altınpark Expo Fuar alanı B salonundaki eğitimler 5 gün süreyle devam edecek. Toplam 2 bin 500 güvenlik görevlisi her gün 09.00 -14:00 saatleri arasında 500’er kişilik gruplar halinde eğitim alacak.
Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Tarafından verilen eğitimin kategorileri ise şöyle belirlendi:
-Etkili iletişim ve Halkla ilişkiler
-Kitle psikolojisi, Grup dinamiği, Öfke kontrolü ve stres yönetimi
-Toplumsal olaylara müdahale esasları
-Terörle mücadele
-Uyuşturucu madde ile mücadele
-Asayiş hizmetleri
-Özel Güvenlik hukuku-Genel kollukla ilişkiler

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA