Kent yönetiminde ve hizmet birimlerinde kadın istihdamını artırmaya yönelik projelere ağırlık veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANFA Altınpark İşletmeleri tanker ve süpürge kullanmak üzere artık bir kadın şoförü var.

            İki çocuk annesi Yıldız DEMİRCİ (51) bir süre önce ANFA Genel Müdürlüğü’nde şoför olarak işbaşı yaptı. Şoförlüğün baba mesleği olduğunu söyleyen DEMİRCİ, ağır vasıta şoförlüğünü kadınların da yaptığını göstermekten mutluluk duyduğunu dile getirdi. Şoför DEMİRCİ, araç kullanmayı çok sevdiğini ve şoförlüğün çocukluk hayali olduğunu söyleyerek deneyimini, ağır vasıta sürücüsü olarak kadın şoför gören şaşırıyor ama sonra çok güzel tepkiler veriyor” sözleriyle anlattı.

            “İSTERSE KADIN HER İŞİ BAŞARIR”

            Tanker ve süpürge aracı kullanan Yıldız DEMİRCİ, “Mesleklerin kadını veya erkeği yoktur, toplumda kadınların her alanda olması gerektiğine inanan bir insanım. Topluma iyi bir örnek teşkil ettiğime inanıyorum. Kadınlara böyle bir iş imkânı sağladığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur YAVAŞ’a ve ANFA yönetimine çok teşekkür ediyorum.” dedi

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA