Ankara’nın park ve caddelerini süsleyecek 12 milyon çiçek için ANFA Altınpark bitki seralarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler sonucunda sakinleşen şehir hayatını olumlu yönde değerlendiren ANFA Genel Müdürlüğü, sulama sezonunu Altınpark’ta yapılan bir törenle açtı. Törene ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN ve birim yöneticileri katıldı. Korona virüsle mücadelede tavsiye edilen sosyal mesafe kurallarına uyulan tören; dualarla ve kurban kesilmesiyle başladı. Törende boya, bakım ve onarımları tamamlanan 28 adet sulama tankeri Ankara’nın hizmetine sunuldu.

Hizmete sunulan araçların tüm bakım ve onarımları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ'ın hassasiyetle üzerinde durduğu tasarruf tedbirlerine uygun olarak ANFA Genel Müdürlüğü'nün kendi bünyesinde gerçekleştirildi. Bakım ve onarım çalışmasının dışarıdan hizmet alımına göre daha düşük bir bütçeyle gerçekleştirildiğini vurgulayan ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN; “Anfa olarak kendi imkânlarımızla bakım ve onarımını gerçekleştirdiğimiz tankerlerimiz hızlı bir şekilde tamamlanıp hizmete hazır hale getirilmiştir. Bakımları tamamlanıp Ankaralının hizmetine sunulan araçlar park, bahçe, orta refüj, yan lobların sulamaları ile havuz temizlik ve dolumlarını gerçekleştirilecektir.” dedi.

ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN,  kurum bünyesindeki Bitki Evi'ni ve seraları yerinde gezerek üretimi denetledi. Kendi imkânlarıyla yaz döneminde kullanılacak 12 milyon çiçek yetiştirme kapasitesine sahip seralarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra havaalanı yolu orta refüj çiçek ekimi uygulaması yapılan alanları gezen USLUCAN; çiçek ekimi yapan peyzaj çalışanlarıyla birlikte çiçek ekip, ekilen çiçeklere can suyu verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’IN talimatıyla ANFA Genel Müdürlüğü bünyesindeki park ve bahçe güzelleştirme çalışmalarına hız verildiğini ifade eden USLUCAN;  “Personelimizin emeği ve özverisiyle Ankara’mız daha da güzel olacaktır. Park ve bahçeler kendi teknik imkânlarımızla yetiştirilen 12 milyon çiçekle süsleniyor. Korona virüsle mücadelede evlerinde olan Ankaralı hemşehrilerimiz salgın bittikten sonra renkli çiçeklerle bezenmiş park ve bahçelerle buluşacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA