ANKARALI ÜRETİCİLER İLE ORTAK AKIL

image

ANKARALI ÜRETİCİLER İLE ORTAK AKIL

ANFA Genel Müdürlüğü, Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliği yaptığı Çiçekçilik ve Peyzaj Sektörleri İstişare Toplantısı’nda sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Çiçekçiler ve Esnaf Odası Başkanı Emin Çimen, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve üretici kooperatiflerinin katıldığı toplantı Gürsel Baran’ın açılış konuşması ile başladı.

Salgından dolayı çekilen zorluklardan ve çözüm yollarından bahseden Baran, ANFA’nın büyük bir vizyonu ve kurumsal kimliği üstlendiğini ifade etti. Sektörün sorunları ile yakından ilgilendiklerini dile getiren Baran, toplantı sonrası bir sonuç raporu hazırlanacağını ve bu rapora göre bir yol haritası çizileceğini söyledi.

Baran’ın ardından konuşmalarını yapmak için kürsüye çıkan Ankara Çiçekçiler ve Esnaf Odası Başkanı Emin Çimen ise Ankaralı üreticiler olarak şimdiye kadar çok muhatap bulamadıklarını, gösterilen bu ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ve ANFA’nın sektörün sorunlarına yönelik yaklaşımlarını olumlu bulduklarını belirten Çimen, en kısa sürede sonuç almak istediklerini ifade etti.

Ankaralı üreticiye desteğin vurgulandığı toplantıda konuşmalarını yapan ANFA Genel Müdürü Yıldırım Özer, Ankara’nın, Ankaralı üreticilerin yeteceğine inandıklarını belirtti. Göreve geldiği günden beri sektörün sorunları ile doğrudan ilgilendiklerini dile getiren Özer, “Ankara’nın ihtiyaç duyduğu hizmette kullanacağımız ürünlerde Ankaralı üreticiyi tercih edeceğiz. Ankara iklimine uygun bitkileri Ankaralı üreticilerin üretmesini teşvik edeceğiz. Değerli Başkanımız Mansur Yavaş’ın göreve gelmeden önce vadettiği ölçüde Ankara’nın kendi kendine yetebilen bir şehir olmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda ANFA Genel Müdürlüğü olarak öncelikle yerli üreticilerle çalışmayı kurumsal bir sorumluluk olarak görüyoruz.” dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise dünya başkentleri arasındaki örnek uygulamaları anlatarak peyzaj sektörünün de turizme katkı sağlayacağını söyledi. Ankaralı üreticilerin sorunlarını yakından bildiğini ifade eden Yılmaz, bu toplantı sonrası daha sağlıklı çalışmalar yapılacağını, bunan inancının tam olduğunu dile getirdi.

            Ankaralı üreticilerin sorularını yönelttiği toplantının söyleşi bölümünde; ANFA Genel Müdürü Yıldırım Özer “Hiç kimseyi ayırt etmeden, kimseye taraf olmadan, bütün üreticilerden bitki alalım. Ankaralı üreticiler kalkınsın ve kazansın istiyoruz.” diyerek üreticiler için düşündükleri planlamaları anlattı. 

Haber Galerisi