Dünyayı etkileyen korona virüs için alınan önlemler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlamasına geçtiğimiz pazar (10.05.2020) günü dört saatlik ara verildi. 50 gündür evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Ankara’da güzel havayı değerlendirerek parklara akın etti.

Hayata verilen korona virüs arasını çalışarak geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ANFA Altınpark İşletmeleri, bakım, onarım ve çevre düzenlemesini üstlendiği parklarda 65 yaş üzeri vatandaşlarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince parklara akın eden vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtıldı. Ankara’nın 13 parkında yürüyüş yapan Ankaralılar, gördükleri ilgiden memnuniyetlerini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’A teşekkür ederek dile getirdiler.

Salgınla mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların yanında 20 yaş altı vatandaşların da sokağa çıkma kısıtlaması vardı. 20 yaş altı vatandaşlar için iki ayrı planlama yapan İçişleri Bakanlığı tarafından (0-14) yaş gurubu için 13 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00 ile 15.00 arası, (15-20) yaş gurubu için ise 15 Mayıs Cuma günü 11.00 ile 15.00 arası izin verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ANFA tarafından, bu yaş gurupları için de ayrı ayrı çalışmalar planlandı.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA