BAŞKENT’İN ÇİÇEĞİ ANFA SERALARINDA YETİŞİYOR

image

BAŞKENT’İN ÇİÇEĞİ ANFA SERALARINDA YETİŞİYOR

“Üç Ayda Tohumdan Çiçeğe” başlığı ile Ankaralılara müjdesi verilen hercai menekşenin son durumu…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, göreve geldiği günden beri başkentte ithal bitki ve çiçek ekimine sıcak bakmamasının ardından ANFA Altınpark İşletmeleri kendi seralarında, prestij parklar ve orta refüjlerde kullanılmak üzere başkentin iklimine uygun bitki ve çiçek üretimine başlamıştı.

Ağustos ayı içinde toplam 150 bin tohumu toprakla buluşturan ANFA, kasım ayından itibaren kış mevsimi boyunca prestij parkları süsleyecek olan hercai menekşenin yetişmesinde yeni bir aşamaya geçti.

800 m² cam serada yetişmeye devam eden hercai menekşelerin, dört bölümden oluşan ve her biri 240 m² olan naylon seralara taşınması sağlandı. Daha önce viyollere aktarılan hercai menekşenin naylon seralarda tomurcuklanması ve dikime hazır hale gelmesi ise yaklaşık iki ayı bulacak.

Bitkilerin yetişmesiyle yakından ilgilenen ve onların verimli biçimde kullanılabilmesi için yoğun çaba sarf eden ANFA Peyzaj Birimi personelleri, hercai menekşeleri en kısa sürede Ankaralılarla buluşturmayı hedefliyor.

Haber Galerisi