Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’ın geçtiğimiz yıl açılışını yaptığı 30 Ağustos Zafer Parkı’nda kiralık bisiklet hizmeti Ankaralılar tarafından yoğun ilgi görüyor.

            Sağlıklı, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilirliği yüksek bir ulaşım aracı olan bisikletin kent içi kullanım alanlarını artırmaya yönelik Başkan Mansur YAVAŞ’ın projelerinden biri de “Bisiklet Yolu Projesi” oldu. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ve daha çok sporcular tarafından tercih edilen bisikletli ulaşımın hayata geçirilen ve planlanan bisiklet yolu projeleri toplumda yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Bu amaç doğrultusunda bisiklet yolu projelerinin bir kısmı şehir içi ulaşıma yönelik iken bir kısmı da Ankara’nın parklarında hayata geçirilmeye başlandı.

            Bisiklet yolu projelerinden ilki 30 Ağustos Zafer Parkı’nda hayata geçirildi. İçerisinde piknik alanları, çocuk parkları, yürüyüş ve koşu yolları bulunan park; 1400 metre de bisiklet yolu (mavi yol) ile şehrin merkezinde bisiklet severleri ağırlamaya devam başladı.

          Park ile özdeşleşmeye başlayan bisiklet yolu ve bisiklet kiralama merkezi; şu an için 17’si çocuk 23’ü yetişkin olmak üzere toplam 40 bisiklet ile her yaştan bisiklet tutkunlarına hizmet veriyor.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA