BAŞKENT’İN SOKAKLARINA BAŞKENTİN ÜRETİCİLERİNDEN ÇİÇEKLER

image

BAŞKENT’İN SOKAKLARINA BAŞKENTİN ÜRETİCİLERİNDEN ÇİÇEKLER

ANFA Genel Müdürlüğü, Ankara’ya ve Ankaralıya daha iyi hizmet etmek için, Başkentli üreticilerle sözleşme imzaladı.

Ankara’nın yeşil alanlarına yönelik faaliyet yürüten ANFA; başkentli üreticilerin, çiçek üreticiliğinden sebze fidesi üreticiliğine geçmiş olması durumunu değiştirmek ve yeniden çiçek üreticiliğine yönelmesini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Ankara genelinde üretim alanı olan ve ANFA Genel Müdürlüğü’nün teklifini kabul eden 22 tane Ankaralı bitki üreticisi ile ANFA arasında yıllık toplamda 3 milyon 800 bin adet olacak şekilde bitki alımı için sözleşme imzalandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Başkent’i yerli üreticilerin ürettiği, bitki ve ağaçlarla donatacağız.” sözlerine binaen çalışmalar yürüten ANFA, yerli üretici ve kooperatif temsilcileri ile yapmış olduğu sözleşme neticesinde; başkentli üreticinin kalkınmasını amaçladığı gibi Ankara’nın da Cumhuriyet’in Başkentine yakışır bir şekilde yeşile bürünmesini hedefliyor.

Ankara’da bulunan süs bitkisi üreticilerini üretim alanlarında bizzat ziyaret eden ve sektörle ilgili sorunları doğrudan dinleyen ANFA Genel Müdürü Yıldırım Özer, “İthal ürünlerden uzak duracağız, Ankara’nın sokaklarını, caddelerini ve yeşil alanlarını yerli ürünlerle süsleyeceğiz.” sözleri ile yerli üreticilere desteğini vurguladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ANFA tarafından ilk kez muhatap alındıklarını ve bu konuda duydukları memnuniyeti ifade eden Başkentli üreticiler, “Bugüne kadar ANFA Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bizden alım yapmayıp büyük firmalarla anlaşma sağlıyordu. Biz yerli üreticilere ilk defa bu dönemde destek verilmeye başlandı. Hep birlikte Ankara için çalışacağız.” dediler.

Haber Galerisi