BAŞKENT, 30 AĞUSTOS ZAFER PARKI’NA KAVUŞTU

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞKENTLİLERE ZAFER HEDİYESİ

 

Ankara’da büyük bir coşku ve katılımla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, kentin yepyeni yaşam alanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Parkı’nın açılışıyla başka bir anlam kazandı.

 

Sabah saatlerinde Anıtkabir’deki resmi törenlerle başlayan Zafer Bayramı kutlamaları, Zafer Yürüyüşü ile devam etti. Büyük Taarruz’un 97’inci yıldönümünde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Parkı’nın da açılışı gerçekleştirildi. AŞTİ’nin hemen yanında yer alan ve toplam 166 bin metrekare yeşil alana sahip parkın açılışına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldı. CHP ve İYİ PARTİLİ milletvekilleri, ABB Çevre Koruma Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş,ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu,Genel Müdür Yardımcısı Ünal Altıparmak,ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de hazır bulunduğu açılışta bir konuşma yapan Başkan Yavaş, tamamen doğal malzemeler ve donanım kullanılarak yenilenen parkın Başkent halkına hayırlı olmasını diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ailelerin huzur içinde piknik yapabileceği park alanı ile ilgili olarak “Bin 500 metrelik yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu yaptık. Parkta güvenlik birimleri de görev alacak. Parkta bir tek mangal yapmak yasak. Bol bol yeşil alan var, plastik malzeme kullanmadık, kullandığımız tüm malzemeler doğal.”ifadelerini kullandı.

 

Açılışta Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Mehteran Takımı ve FOMGET Halk Oyunları ekibinin gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Başkentliler Başkan Yavaş’a yoğun ilgi gösterirken, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta sıraya girdi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA