Türkiye'nin ilk bilim merkezi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Feza Gürsey Bilim Merkezi kapılarını TRT – EBA TV’ye açtı.

               Korona virüs sebebiyle kısıtlanan örgün eğitimi Eba TV üzerinden uzaktan eğitime taşıyan Milli Eğitim Bakanlığı, yayınlarını daha da çeşitlendirmeye başladı. Uzaktan eğitim uygulamasını daha etkili kullanmaya başlayan MEB, teorik bilgileri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı sunan Feza Gürsey Bilim Merkezi’ni ekranlara taşıdı.

          Feza Gürsey Bilim Merkezi’nin deneyimli kadrosuyla ortak planlamalar doğrultusunda Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu çekimler yaptı. Ziyaretçiler için olan sunumu objektiflere karşı yapan bilim merkezi ekibi, toplamda üç ayrı gösteriyi ekrana taşıdı ve 40’a yakın deney setini uygulamalı olarak anlattı.

          Başkentli ziyaretçiler kadar Türkiye'nin farklı illerinden gelen ziyaretçilerin de yoğun ilgi gösterdiği Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde, ziyaretçiler bilimin gizemli ve eğlenceli dünyasında adeta keyifli bir yolculuğa çıkıyor. Korona virüs sebebiyle deney setleri ve sergi alanlarının dezenfekte çalışmalarının rutin bir şekilde yapıldığı merkezde ziyaretçilerin ve çalışanların sağlığı düşünülerek maske, eldiven, dezenfektan kullanım zorunluluğu bulunuyor.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA