Korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık iki aydır ziyarete kapalı olan Feza Gürsey Bilim Merkezi 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile birlikte ziyarete açıldı.

            Türkiye'nin ilk bilim merkezi olan Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde yer alan yaklaşık 50 deney seti ve yenilenen sergi alanları ile her yaştan ve her meslekten bilim meraklılarını ve araştırmacıları bekliyor.

            1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme süreci kapsamında kapılarını tekrar açan bilim merkezi korona virüse karşı önlemlerini aldı. Deney setleri ve sergi alanlarının dezenfekte çalışmalarının rutin bir şekilde yapıldığı merkezde ziyaretçilerin ve çalışanların sağlığı düşünülerek maske, eldiven, dezenfektan kullanım zorunluluğu bulunuyor. Bilim merkezinde alana özel sosyal mesafe kuralları belirlendi ve uygulanmaya başlandı.

        Güler yüzlü personeliyle ziyaretçilerini bekleyen Feza Gürsey Bilim Merkezi haftanın her günü ziyaretçi kabul ediyor.

        Ziyaretler sırasında uyulacak kurallar ise şu şekilde sıralandı.

  • Ziyaret sırasında metrekareye göre ziyaretçi alımı yapılacak olup aynı anda alandaki ziyaretçi sayısı 20 ile sınırlı olacaktır.
  • Her ziyaretçinin ateş ölçer ile vücut ısısı kontrolü yapılacaktır.
  • Maskesi olmayan ziyaretçilere maske verilecektir.
  • Ziyaretçilerin el dezenfeksiyonu sağlamaları amacıyla bilim merkezi sergi salonu içerisinde dezenfektan üniteleri yerleştirilmiştir.
  • Her uygulama sonrasında deney setleri ve uygulama sırasında temas edilen yerler, görevli personeller tarafından dezenfekte edilecektir.
  • Bilim merkezi rehberleri gözetiminde sosyal mesafe kuralları uygulanacaktır.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA