BİLİM MERKEZİ ÖZEL ÇOCUKLARLA BULUŞTU

image

BİLİM MERKEZİ ÖZEL ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Türkiye'nin ilk bilim merkezi olan ve ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Feza Gürsey Bilim Merkezi, bilim etkinliklerini sürdürüyor.

Covid-19 sebebiyle uzun süredir dışarıda etkinlik yapamayan Feza Gürsey Bilim Merkezi, kısıtlamaların hafiflemesi ile beraber etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor.

            Bilim Merkezi’nin bu seferki etkinlik noktası Mucize Hayatlar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi oldu. Genelini özgül öğrenme güçlüğü çeken çocukların oluşturduğu merkezde etkinlik düzenleyen Bilim Merkezi, çocukların bilime ilgisinin artırılması amacıyla; sıvı azot gösterisi, açısal momentum, spiralin dönüşü, çizgi film gibi taşınabilir deney setleri kullandı. Bilimin önemini eğlenerek öğrenen çocuklar, yapılan deneylere katılarak el becerilerini de geliştirme fırsatı buldu.

Sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirilen etkinliğe çocuklar büyük ilgi gösterdi. Etkinlik sonunda çocuklara, evlerinde eğlenceli vakit geçirmeleri için kâğıt katlama modelleri ve boyama kitapları hediye edildi.

Feza Gürsey Bilim Merkezi’nin etkinliklerini sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

          Facebook

          İnstagram

          Twitter

Haber Galerisi