BİZİM ÇOCUKLAR BİLİM VE SANATLA BULUŞTU

image

BİZİM ÇOCUKLAR BİLİM VE SANATLA BULUŞTU

Kadın Sığınma Evleri’nde kalan çocuklar, Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde ANFA Ağaç Atölyesi’nin desteğiyle atık ağaç malzemeleri ile ahşap motifler yaptılar.

Kadın Sığınma Evleri’nde kalan ve 7-10 yaş grubunda olan çocuklar, Feza Gürsey Bilim Merkezi’ni gezip deneyler yaptıktan sonra çoğu atık ağaç, kök ve dallarından oluşan malzemelerle çeşitli motifler yaptılar. ANFA Fuar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı olan Ağaç Atölyesi ile Feza Gürsey Bilim Merkezi’nin ortaklaşa yaptığı çalışmada, çocuklar, salgın süreciyle daha da kısıtlanan hayatlarını ahşaptan tavşan ve horoz motiflerini yaparak renklendirdiler.

Bu farkındalık çalışmasında, çocuklar için verimli bir süreç yaşandığını dile getiren proje uygulayıcıları, “Ağaç Atölye’miz ile ortaklaşa bir çalışma yaptık. Koronavirüsün, dünyayı etkisine aldığı bu günlerde sosyal hayatlarından kopmak zorunda kalmış çocuklarımızı, Bilim Merkezi’mize davet ettik ve onlarla güzel bir etkinlik yaptık. Çocuklarımız da bizler gibi bu etkinlikten keyif aldılar. Bu tür çalışmalarımız devam edecek ve diğer çocuklarımızla da buluşacağız.” dedi.

Haber Galerisi