BUZLANMAYA KARŞI MÜCADELEDE #BüyükşehirİşBaşında #ÇalışanAnfa

image

BUZLANMAYA KARŞI MÜCADELEDE #BüyükşehirİşBaşında #ÇalışanAnfa

Ankara’da kar yağışının etkili olmaya başlamasının ardından, ANFA Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler şehrin tüm alanlarında buzlanmaya karşı çalışmalar yürüttü.

Ana arterler başta olmak üzere bulvar ve caddelerde karla mücadele ve tuzlama çalışmaları yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesi, 745 araç ve 1611 personel ile sahada yoğun bir mesai harcadı. Belediye ekipleri, kar yağışının yoğun olduğu ilçelerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bünyesinde bulunan 40 araç ve yaklaşık 300 kişilik ekibiyle gece ve gündüz olarak Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ile Ankara’nın muhtelif yerlerinde ortak çalışma yapan ANFA Genel Müdürlüğü, ayrıca rutin olarak parklardaki kar temizliğini de yürütüyor. Alandaki tüm personeliyle karla mücadeleye destek veren ANFA, olağandışı durumlarda acil müdahale ekipleriyle olay yerine anında intikâl ederek Ankaralılara kısa vadede çözüm sunuyor.

Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için şehrimizin birçok noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’de bir ilke imza atarak hizmet veren araçlarımızın konumunu canlı olarak paylaşıyor, çalışma yapılan yolları mavi renk ile belirtiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların, karla mücadele çalışmalarını yakından takip edilebilmesi için kent genelinde kar küreme araçlarının bulunduğu noktaları kartakip.ankara.com.tr adresi üzerinden ise canlı olarak yayınlıyor. 

Haber Galerisi