ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİLİM

image

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİLİM

Koronavirüs tedbirlerinin yoğun bir şekilde alındığı Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde 3 yaşından 14 yaşına kadar çocuklar bilimle buluşuyor.

ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ve Türkiye’nin ilk bilim merkezi olma özelliğini taşıyan Feza Gürsey Bilim Merkezi, salgın döneminde de gerekli önlemleri alarak hizmet vermeye devam ediyor.

Bilim Merkezi’ne ziyarete gelen çocukların bilime ilgisinin artırılması amacıyla alanında uzman eğitmenler eşliğinde; sıvı azot gösterisi, açısal momentum, spiralin dönüşü, çizgi film gösterileri gibi etkinlikler yapılıyor. Koronavirüs dolayısıyla eğitim hayatlarında kısıtlamalar yaşayan çocuklar, bilim atölyeleriyle yaptıkları deneylerle el becerilerini geliştirme fırsatı buluyor.

            Ateş roketinden baskül köprüye, DNA izolasyonundan Galileo teleskobuna, hava roketinden zoetropeye kadar birçok atölyeyi uygulayan Feza Gürsey Bilim Merkezi, salgın tedbirleri kapsamında hafta içi 08.00 ile 18.00 arası, Ankaralılara hizmet vermektedir.

Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde toplamda 33 tane atölye uygulanmakta olup, başlıca uygulanan atölyeler ise şunlardır: Atoma Yolculuk, Ay Tutulması, Ay'ın Evreleri, Filografi, Güneş Sistemi, Hava Deneyleri, Hidrolik Kepçe…

Daha detaylı bilgi almak için: iletişim bilgileri: +90 (312) 596-9015  +90 (312) 317-9919  ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kurumsal Web Sitemiz

Instagram

Facebook

Twıtter


Haber Galerisi