-MAHMUTOĞLAN KÖYÜ DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN HER YIL DÜZENLEDİĞİ ŞENLİĞE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ CHP GRUP SEKRETERİ SERVET AKMAN KATILDI

-DERNEK BAŞKANI SELAMİ BACA BAŞKAN MANSUR YAVAŞ ADINA PLAKETİ SERVET AKMAN’A TAKDİM ETTİ

  Mahmutoğlan Köyü Dayanışma Derneği tarafından her yıl gerçekleştirilen şenlik, bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Halayların çekilip uçurtmaların gökyüzünü renklere boyadığı şenlikte yerel sanatçılar şarkılar söyledi. Sabah saat 09:00’dan itibaren Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan şenliğe Mahmutoğlan sakinleri ile dışarıdan gelen hemşerileri katıldı.  Yöresel yemeklerin kazanlarda pişirilip ikram edildiği şenlikte, köy sakinleri aynı tabağa kaşık salladı.

Şenliğe, Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü de pamuk şeker, patlamış mısır ve su ikramlarıyla katkıda bulundu. Dernek Başkanı Selami Baca, Mahmutoğlan Köyü adına bir plaket takdimi yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın plaketini Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sekreteri Servet Akman aldı. Törende, ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu adına ise ANFA Özel Kalem Müdürü Ramazan Özen’e plaket takdim edildi.

Samimi bir havada geçen şenlikte 7’den 70’e herkes dayanışmanın, paylaşmanın ve beraberliğin mutluluğunu yaşadılar.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA