CUMHURİYETİN BAŞKENTİ’NE CUMHURİYETİN KURUM VE KURULUŞLARINDAN YEŞİL NEFES

image

CUMHURİYETİN BAŞKENTİ’NE CUMHURİYETİN KURUM VE KURULUŞLARINDAN YEŞİL NEFES

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANFA Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Yeşilin Başkenti” kampanyasına, sivil toplum kuruluşlarının, şirketlerin ve kişilerin toplu katılımları sürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Gelin Ankara'yı birlikte yeşilin de Başkentine dönüştürelim, Milli Mücadele'nin kalbinde yeniden yeşerelim.” ifadelerini kullanarak başlattığı kampanyaya, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Oyunları Topluluğu, Gazi Üniversitesi Mezunları, Atılım Üniversitesi ile mezunları, Mülkiyeliler gibi sivil toplum kuruluşları ve özel şirketler toplu ağaç alımları yapıyor. Birlikte hareket eden guruplar aynı alana, aynı ağacı dikerek o alanda kendilerine ait hatıra ormanı oluşturmayı hedefliyor.

Tamamen yerli üreticiden alınacak ağaçlar ile hem milli ekonomiye destek olmayı hem de Ankara’nın geleceğine nefes katmayı amaçlayan kampanyaya, www.yesilinbaskenti.com sitesi üzerinden erişim sağlayabilir; karaçam, ladin, meşe, sedir, selvi ağaçlarının bulunduğu yaşam paketlerini satın alarak, belirlenen beş tane Cumhuriyet Parkı’na dikim yapabilirsiniz.

Cumhuriyetin Başkenti Ankara’yı daha yeşil yapmak için kampanyaya dâhil olan katılımcılar, kendi adına ağaç dikebildikleri gibi hediye gönderme opsiyonu ile başkaları adına da ağaç dikebilecekler. Yapılan her satın alma işlemi sonrası sistem tarafından katılımcıya veya hediye edilen kişiye özel bir "Teşekkür Sertifikası" oluşturacak.

Sen de yaşam paketi almak için: https://www.yesilinbaskenti.com/siparis.php

Haber Galerisi