FİYAB SİNEMA SEKTÖR GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

image

FİYAB SİNEMA SEKTÖR GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

ANFA Genel Müdürlüğü’nün desteklediği, bu yıl ikincisi düzenlenen “FİYAB Sinema Sektör Günleri” sinema sektörü unsurlarını Ankara'da bir araya getirdi. Sinemanın her alanından, sektörün profesyonel isimlerinin katılım sağladığı 2. FİYAB Sinema Sektör Günleri, 17-18 Ekim 2020 tarihlerinde Altınpark Amfi Tiyatro'da gerçekleşti.

Türkiye'deki film yapımcılarını bir araya getirmek ve bu birliktelik sayesinde Türk sinema sektörünün gelişimini ve uluslararası platformda üst düzeye taşınmasını sağlamak amacıyla faaliyet yürüten Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB), bu yıl yaptığı etkinlikte sinema profesyonellerinin deneyimlerini katılımcılara ulaştırdı.

Sinema izleyicilerinden, sektör profesyonellerine kadar herkese hitap eden etkinlikte, hem sektörün profesyonelleri deneyimlerini paylaştı hem de sinema sektörü mercek altına alındı.

Sinema sektöründe mevcut iş kollarının tanıtılmasını amaçlayan etkinliğe, Ankaralı sinemaseverler yoğun ilgi gösterdi. Covid-19 tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar sinema sektörüne dair geniş kapsamlı bilgi alışverişinde bulundu.

            FİYAB yetkilileri, “Etkinliğimize Ankaralı sinemaseverler yoğun bir ilgi gösterdi. Gelecek yıllarda da devam etmesini planladığımız “Sinema Sektör Günleri” için bu yılki desteklerinden dolayı ANFA Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.” dedi.

Haber Galerisi