Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte yeşil alanların artan su ihtiyacını karşılamak ve Başkentimizin daha yeşil bir kent olması için sulama ve peyzaj çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Ankara’nın dört bir yanında yürütülen çalışmalar kapsamında sulama ve peyzaj uygulamalarını yerinde inceleyen ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN’ın ilk durağı Ümitköy kavşağı üzerindeki gece sulama alanları oldu. Sulama çalışmaları hakkında ANFA ekiplerinden bilgi veren USLUCAN: “Son 91 yılın en sıcak Mayıs ayını yaşadığımız şu günlerde Ankara’mızdaki yeşil alanlarımızı, ağaçlarımızı, çiçeklerimizi kurutmamak için Mayıs ayının başından itibaren günde üç vardiya sulama yapıyoruz. Bu sulama çalışmalarını Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 24 tanker ve bakım ihalesini verdiğimiz firmalar ait 60 tanker olmak üzere toplamda 84 tanker ile sürdürüyoruz.” dedi.

Gündüz yapılan sulama çalışmalarını da yerinde inceleyen USLUCAN; Ramazan Bayramı öncesi ve bayram süresince çalışmaların 3 vardiya ve 84 tanker şeklinde devam edeceğini belirtti ve iklim şartlarına göre Haziran ayında da Ankara’nın yeşilini kurutmamak için yoğun çalışmalar yapılacağına vurgu yaptı.

Son olarak dikimi devam eden 12 milyon çiçek ilgili bilgi veren USLUCAN; “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ’IN öncülüğünde başlattığımız Ankara’yı rengarenk çiçeklerle donatma çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor.” diyerek incelemelerini tamamladı.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA