HAFTASONLARI DA BİLİMİN EĞLENCELİ DÜNYASINA BEKLERİZ

image

HAFTASONLARI DA BİLİMİN EĞLENCELİ DÜNYASINA BEKLERİZ

Koronavirüs tedbirlerinin yoğun bir şekilde alındığı Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde çocuklar artık hafta sonları da bilimle buluşabilecek.

ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ve Türkiye’nin ilk bilim merkezi olma özelliğini taşıyan Feza Gürsey Bilim Merkezi, salgın döneminde de gerekli önlemleri alarak hizmet vermeye devam ediyor.

            Türkiye genelinde koronavirüs tedbirlerinin kademeli bir şekilde hafiflemesi ile birlikte, Bilim Merkezi, hafta sonları tekrar hizmet vermeye başlayacak. Çocukların bilime ilgisinin artırmak amacıyla alanında uzman eğitmenler eşliğinde hizmet veren Bilim Merkezi’nde, ziyaretçiler, atölye çalışmaları ve çeşitli deneylerle el becerisini geliştirebiliyor.

            Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde; ateş roketi, baskül köprü, DNA izolasyonu, Galileo teleskobu, hava roketi gibi otuzdan fazla atölye çeşidi bulunuyor. Salgın önlemleri kapsamında hafta sonu hizmetine ara veren Merkez, artık hafta sonları da saat 08.00 ile 18.00 arası açık olacak ve Ankaralılara hizmet vermeye devam edecek.

            Bilim Merkezimiz hakkında detaylı bilgi almak için:

+90 (312) 596-9000 -(1324) / +90 (312) 317-9919 numaralarında arayabilir ve sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edebilirsiniz.

            Instagram 

             Facebook

             Twıtter

Haber Galerisi