HASAN YALÇINTAŞ’IN SON İSTEĞİ YERİNE GETİRİLDİ

image

HASAN YALÇINTAŞ’IN SON İSTEĞİ YERİNE GETİRİLDİ

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle 11 Aralık 2020 tarihinde yaşamını yitiren ANFA Ortaklar Kurulu Başkanı Hasan Yalçıntaş’ın isteği, ANFA Genel Müdürlüğü tarafından yerine getirildi.

Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı’nın yeniden hayata kazandırılmasında büyük emeği olan Hasan Yalçıntaş, alanın en yüksek tepesinde bulunan bayrak direğinin ve bayrağın boyutunun artırılmasını, Ata’nın yadigârının ihtişamına daha da uygun bir hale getirilmesini çok istemiş ancak bunu görmeye ömrü vefa etmemişti.

ANFA yönetimi; Yalçıntaş’ın arzusu üzerine, alanda bulunan bayrak direğinin 7 metre olan boyutunu 25 metreye, bayrağın 3x4 olan boyutunu da 6x9’a çıkartarak alanın ihtişamına uygun hale getirdi.

Dürüst ve ilkeli bir hayat yaşamaya önem veren Yalçıntaş’ın, kıymetli dostu ve aynı zamanda iş arkadaşı ANFA Ortaklar Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ercüment Ünal, “Hasan Başkanımız, Çubuk-1 Barajı’nın yeniden bu güzel günlerine dönmesi için gece-gündüz çalıştı ama maalesef ki koronavirüs salgını, onu bizlerden ayırdı. Bu alanın her metrekaresinde başkanımızın emeği var. Arzusuydu ki bu görkemli alana yakışır heybette bir bayrak asılsın buraya. Çalışma arkadaşları olarak bizler bu arzusunu yerine getirdik. Maalesef aramızda yok, o bizim hem kıymetli dostumuzdu hem de ağabeyimizdi. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.” dedi.

Haber Galerisi