HAYVANSEVERLER SEĞMENLER PARKI’NDA BULUŞTU

Ankara’nın en güzide yaşam alanı Seğmenler, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katıldığı etkinlikler, gün boyu renkli görüntülere sahne oldu.

Hayvan hakları konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artırılması amacıyla çalışan Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostlarını Seğmenler Parkı’nda ağırladı. Ankara’da ilk kez bir Hayvan Çalıştayı düzenleyerek ilk’e imza atan Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliği vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, hayvanseverlerle bir araya gelen ve hayvan malzemeleri satışı yapılan stantları ziyaret eden Başkan Yavaş’a, Başkentliler hayvan hakları konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ettiler.

KONSERLER, OYUNLAR, KERMESLER

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Hacettepe Üniversitesi Müzik Topluluğu’nun konseriyle başlayan gün, K-9 Arama Kurtarma köpek gösterisi ve Uluslararası Köpek Eğitmeni Tarkan Özvardar’ın köpek gösterisi ile devam etti. Çocukların hayvanlarla  keyifli vakit geçirdiği etkinlikte, patili dostlar için kurulan stantlardaki satışlar da büyük ilgi gördü. Etkinlikte hayvan yetiştiriciliği eğitimi alan 44 gönüllüye de teşekkür belgeleri Başkan Yavaş tarafından takdim edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA