ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayınladı.

 

Korona virüse karşı alınan önlemler itibariyle dini ve milli bayramlarımızı coşkuyla, kucaklaşarak kutlayamadığımızı belirten Nevzat USLUCAN; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ANFA ailesi olarak yürekten kutluyoruz.” dedi.

 

Pandemi dolayısıyla bu yıl Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edemediğimizi ifade eden USLUCAN, korona virüs ile mücadelemizi tamamlayıp normal hayata döndüğümüz günlerin çok yakın olduğunu, o günler geldiğinde hep birlikte Ata’yı ziyaret edip hasret gidereceğimizi söyledi.

 

Türk Milletinin bağımsızlık meşalesinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile beraber Samsun’da yandığını ve bütün Anadolu’ya buradan taşındığını vurgulayan ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN: “19 Mayıs 1919 milli onurumuza, demokrasi geleneğimize ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına sahip çıkmak adına Milli Mücadelenin başladığı simge bir tarihtir. Türk Milleti kanının son damlasına kadar mücadele edip şehit düşen ecdadını asla unutmayacak ve o günün şartlarında nasıl ki kendini bulup milli kimliğine sahip çıktıysa bugün ve bugünden sonra da sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile başta geleceğin teminatı olan sevgili gençlerin olmak üzere tüm halkın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” dedi.

 

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Korona virüs salgınıyla sosyal hayatımız yeniden düzenlendiği şu günlerde birbirimize daha fazla ihtiyaç hissettiğimizi hatırlatan USLUCAN, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ öncülüğünde Milli Mücadelenin vücut bulduğu Ankaramıza, Başkentimize yakışır bir şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ANKARA'DA HAVA