NEVZAT USLUCAN:

NİCE BAYRAMLARDA DAHA ÇOK SARILACAĞIZ.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümü; bu yıl, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı alınan önlemler dolayısıyla tüm Türkiye genelinde meydanlarda kutlanamayacak.

 

Mansur YAVAŞ Başkanlığında Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşların korona virüsle mücadele kapsamında gerekli önlemleri aldığını belirten ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN; salgın sebebiyle kutlayamadığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını önümüzdeki yıllarda birlik ve beraberlik içinde daha coşkulu bir şekilde kutlayacağımızı belirtti.

 

Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılına özel coşkulu bir kutlama töreni ve çeşitli etkinlikler tertip edildiğini ancak korona virüs sebebiyle yapılan hazırlıkların gerçekleştirilemediğini ifade eden USLUCAN şöyle devam etti: “Kadim bir kültürden ve 100 yıllık maziden süzülerek gelen Gazi Meclisimizin varlığını sevinç, dua ve coşkuyla kutluyoruz. TBMM, her şeyden evvel Türk milletine duyulan güvenin ve saygının eşsiz karşılığıdır. TBMM, milli iradeye bağlılığın, milli egemenliğe gösterilen saygının açık ve net kanıtıdır. Bu anlamda 23 Nisan bütün Türk Milletinin bayramı niteliğindedir.

 

23 Nisan 1920 Anadolu’ya yönelik emperyalist hesapları bozguna uğratarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradenin Ulusal Egemenlik Bayramı ilan ettiği ve bu bayramı çocuklara hediye ettiği tarihtir. Ulusal bağımsızlığımızı temsil eden Gazi Meclisimizin kuruluşunun 100'üncü yılında, başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

 

Millet olarak özellikle bayramlarda milli duygularımızı paylaşmayı ve birbirimize sarılmayı çok sevdiğimizi belirten USLUCAN; “Türk milleti güçlüdür. Korona virüsle mücadelede sosyal mesafeyi koruyarak, bu zor günlerin üstesinden gelecektir. Biraz daha sabredelim, inşallah nice bayramlarda daha çok sarılacağız. Son olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve vatanımızın selameti için canlarını seve seve ortaya koyan muhterem şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi.

 

 

 

ANKARA'DA HAVA