PARKINIZDA BİLİM VAR

image

PARKINIZDA BİLİM VAR

Türkiye'nin ilk bilim merkezi olan, ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Feza Gürsey Bilim Merkezi, bilim etkinliklerini parklara taşımaya devam ediyor.

            Ankara’nın birçok parkında bilim etkinlikleri düzenleyen Bilim Merkezi; soğuk havanın, iyiden iyiye kendini hissettirdiği bu günlerde Eryaman semtinde çocuklarla bilimi buluşturdu.

            “Parklarda Bilim” etkinliğinde, çocukların bilime ilgisinin artırılması amacıyla; sıvı azot gösterisi, açısal momentum, spiralin dönüşü, çizgi film gibi taşınabilir deney setleri kullanıldı. Bilimin önemini eğlenerek öğrenen çocuklar, yapılan deneylere katılarak el becerilerini de geliştirme fırsatı buldu. Açık havada sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirilen etkinliğe semtin çocukları büyük ilgi gösterdi.

Uzman rehberler eşliğinde bilgi ve becerilerini geliştirerek öğrenme fırsatı bulan çocuklar, yaptıkları deneyler ile oldukça keyifli vakit geçirdi. Ayrıca korona virüs sebebiyle eğitim hayatları aksayan çocuklara, evlerinde eğlenceli vakit geçirmeleri için kâğıt katlama modelleri ve boyama kitapları hediye edildi.

Altay Mahallesi Muhtarı Serap Demirkıran, "Yapılan etkinlikten çok memnun kaldık. Bu tarz etkinliklerle çocuklarımızı buluşmasını sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'a, ANFA Genel Müdürlüğü'ne ve Feza Gürsey Bilim Merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz." dedi.

Feza Gürsey Bilim Merkezi’nin bir sonraki etkinliğini, hangi parkta yapacağını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

facebook.com

instagram.com

https://twitter.com/fezagurseybilim

Haber Galerisi