Türkiye'nin ilk bilim merkezi uygulaması olan Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Feza Gürsey Bilim Merkezi, bilim etkinliklerini parklara taşımaya devam ediyor.

 

            Feza Gürsey Bilim Merkezi, her hafta bir park parolasıyla ‘Bilim Parkınızda’ etkinliği başlattı, sıcak havanın iyiden iyiye kendini hissettirdiği bugünlerde parkları tercih eden çocuklara önce Altınpark’ta sonra Dikmen Vadisi 3. Etap’ta bilim etkinliği sürprizi yaptı.

            Bilim Parkınızda etkinliğinde, çocukların bilime ilgisinin artırılması amacıyla sıvı azot gösterisi, açısal momentum, spiralin dönüşü, çizgi film gibi taşınabilir deney setleri kullanıldı. Uzman rehberler eşliğinde bilgi ve becerilerini geliştirerek öğrenme fırsatı bulan çocuklar, yaptıkları deneyler ile oldukça keyifli vakit geçirdi. Ayrıca çocuklara, evlerinde eğlenceli vakit geçirmeleri için kâğıt katlama modelleri hediye edildi.

            Ankara Büyükşehir Belediyesi kapsamındaki prestij parkların tamamında bilim etkinlikleri yapmayı planlayan Bilim Merkezi’nin bir sonraki planlamasını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


            FEZA GÜRSEY BİLİM MERKEZİ İNSTAGRAM

            FEZA GÜRSEY BİLİM MERKEZİ TWİTTER

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA