Korona virüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması olan 15-20 yaş gençlere bugün saat 11.00 ile 15.00 arasında sokağa çıkma izni verildi.

 

Bugün saat 11.00 itibariyle dışarıya çıkmaya başlayan genç Ankaralılar soluğu kendilerine en yakın parklarda aldılar. İki aya yakın zamandır evlerinde zaman geçiren ve salgının bitmesini sabırla bekleyen gençlerin sosyal hayatı özlediği gözlendi.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ANFA Altınpark İşletmeleri’nin, bakım, onarım ve çevre düzenlemesini üstlenip ve rengârenk çiçeklerle süslediği parklar, temiz havanın tadını çıkaran gençlerin enerji dolu görüntülerine ev sahipliği yaptı. Son bir haftadır Ankara’ya yüzünü tam gösteren güneşin tadını dört saat boyunca çıkaran gençler, korona virüse karşı önlemler kapsamında sosyal mesafe kuralına ve maske takmaya özen gösterdi. Sokağa çıkma kısıtlaması devam eden 65 yaş ve üzeri Ankaralılar geçtiğimiz Pazar günü, 0-14 yaş gurubu çocuklar Çarşamba günü dörder saatlik sokağa çıkma izni kullanmıştı.

 

Korona virüs önlemleri kapsamında sosyal hayatta kademeli olarak normalleşme sürecinin bir süre daha devam edeceği öğrenildi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA