1 Haziran itibariyle kapılarını ziyaretçilere tekrar açan Feza Gürsey Bilim Merkezi, çocukların öğrenmesine; el ve kas becerilerine katkı sağlayan kâğıt katlama sanatını, çocuklara ve gençlere tanıtan kâğıt katlama sanatı modellerini çocuklara ulaştıran bilim merkezi kendi sınırları dışında da çocuk ve gençlere ulaşmaya devam ediyor.

 

     Güzel havaların etkisiyle soluğu parklarda alan çocukları ve gençleri Ankara Büyükşehir Belediyesi adına ANFA Feza Gürsey Bilim Merkezi yine unutmadı. Altınpark meydan, Feza Gürsey Bilim Merkezi önü ve 30 Ağustos Zafer Parkı olmak üzere 3 noktada çocuklara kâğıt katlama sanatı modellerini hediye eden görevliler her yaş gurubu çocuklar için eğitici, öğretici kitap satışı da gerçekleştirdi.

 

     Korona virüs sebebiyle zor günler geçirdiğimiz bugünlerde çocukları unutmayan bilim merkezi görevlileri, 5 Haziran Cuma günü de Dikmen Vadisi ve Altınpark’ta çocuklarla ve gençlerle buluşmayı planlıyor.

     Korona virüse karşı her türlü önlemi alan bilim merkezi, yaklaşık 50 deney seti ve yenilenen sergi alanları ile her yaştan ve her meslekten bilim meraklılarını ve araştırmacıları, güler yüzlü personeliyle haftanın her günü ziyarete bekliyor.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA