SAĞLIKLI GÜNLER İÇİN

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü öncüsü Türkmenistan, ANFA ailesi ile birlikte Dikmen Vadisi’nde sağlıklı günler için pedal çevirdi.

 

     Toplumda bisiklet kültürünün gelişmesini desteklemek adına Türkmenistan Büyükelçiliği tarafından Dikmen Vadisi Türkmenistan Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İşankuli AMANLIYEV, ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN ve vatandaşlar katılım sağladı.

     Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İşankuli AMANLIYEV’in konuşması ile başlayan etkinlik, ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN’ın konuşmasıyla devam etti.

     Dünya genelinde bugünün kutlanmasında Türkmenistan'ın öncülük ettiğini dile getiren AMANLIYEV, Uluslararası Bisiklet Günü'nün ülkesinde coşkuyla kutlandığını ve ülke genelinde otomobillerin kontak kapatarak sadece bisiklet kullanıldığını ifade etti. Büyükelçi AMANLIYEV, "Türkmenistan artık bir spor ülkesi olarak bilinmektedir. Ülkemizde devlet başkanımızın liderliğinde büyük kapsamlı projeler hayata geçirildi ve sporun gelişmesi için büyük gayretler sarf edildi." diye konuştu. Türkmenistan'ın spor alanında yaptığı çalışmalara ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini söyleyen AMANLIYEV, sözlerini Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur YAVAŞ’a, ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN’a ve tüm misafirlere teşekkür ederek bitirdi.

     Sözlerine bu etkinliği düzenleyen Türkmenistan Cumhuriyeti’ne teşekkür ederek başlayan ANFA Genel Müdürü Nevzat USLUCAN, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ’ın en büyük projelerinden birinin de “Bisiklet Yolu” projesi olduğunu dile getirdi. Şehrimizde sağlıklı, çevreci ve sürdürülebilir bir ulaşım ağı için “Bisiklet Yolu” projesinin devam ettiğini söyleyen USLUCAN, 2021 yılı Dünya Bisiklet Günü’nü açılmış olan bisiklet yolunda gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti. USLUCAN konuşmasını bisikletin, sosyal hayatımızda daha fazla yer almasını dileyerek bitirdi.

     Bisikletin günlük yaşam içinde kullanımının insan sağlığı, ekonomi, spor, çevre ve doğaya katkılarına dikkat çekmek adına katılımcılar pedal çevirdi. Etkinliğin sonunda davetlilere Türkmenistan Büyükelçiliği’nce “Türkmen Pilavı” ikram edildi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA