HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE PATİLİ DOSTLARA MÜJDELİ HABER

TÜRKİYE’DE BİR İLK, PARKLARDA KÖPEKLER VE SAHİPLERİ İÇİN ÖZEL ALAN

Başkent'in yeşil yaşam alanı Dikmen Vadi Parkı'nda, patili dostlar için özel bir bölüm hazırlandı. Köpeklerin sosyalleşmesi ve çeşitli aktivitelerle enerjilerini doğru kullanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan bölüm, evcil hayvanlarıyla parka gelen vatandaşları mutlu edecek.

Türkiye’de ilk kez bir parkta köpekler için özel bir alan hazırlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Dikmen Vadi Parkı’nda hayata geçirilen köpeklere özel bölüm, sadık dostlarıyla birlikte doğanın tadını çıkarmak isteyenlere hitap ediyor. Etrafı çitlerle çevrili olan bölümde köpeklerini özgürce dolaştırabilecek olan hayvanseverler, bu sırada kendi aktiviteleri için de zaman ayırabilecekler. Köpek korkusu olan kişilerin de huzurla parkta gezmelerini sağlayan uygulama hayvan dostlarının takdirini topladı.

Çocuk oyun alanının hemen yanında yapılan özel bölüm, miniklerin köpeklerle kaynaşmasını da sağlayacak. ANFA Genel Müdürlüğü, Başkent’in diğer yeşil alanlarında da bu uygulamayı yaygınlaştırarak Ankara’yı örnek bir “hayvan dostu kent” haline getirmeyi hedefliyor.

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA