SİMİT SATIŞ NOKTALARI İÇİN BAŞVURU ANFA KONGRE MERKEZİ’NDE

image

SİMİT SATIŞ NOKTALARI İÇİN BAŞVURU ANFA KONGRE MERKEZİ’NDE

Halk Ekmek A.Ş.’nin, sadece engelli vatandaşların başvurup işletmek için hak kazanabileceği simit satış noktası ve camekânlarının müracaat süreci ANFA Altınpark Kongre Merkezi’nde başladı.

En az yüzde 40 engelli heyet raporuna sahip olan vatandaşlara, 150 adet simit satış yeri ve simit camekânı tahsis edecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek A.Ş. Zabıta Dairesi Başkanlığı ile ortak çalışma yürüterek başvuruları almaya başladı. 21 Aralık 2020 tarihinden başlayan başvuru süreci koronavirüs salgınında alınan tedbirler kapsamında soyadı sırasına göre alınmaya başladı.

ANFA Altınpark Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı başvurulara, engelli vatandaşlar; HES Kodu ve istenilen evraklarla birlikte, 8 Ocak 2021 tarihine kadar hafta içi 09.00-12.00 ya da 13.00-16.00 saatleri arasında başvuru yapabilecek.

Yapılan başvurular sonucunda, Ankara’nın muhtelif yerlerinde bulunan simit satış noktaları ve tezgâhları; 12 Ocak 2021 tarihinde noter huzurunda yapılacak çekilişle sahiplerini bulacak. Çekiliş ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak. Simit satış noktaları ve tezgâhları sadece engelli vatandaşın kendisi veya engel durumuna göre birinci derece yakını tarafından işletilebilecek.

Başvuru için gerekli şartlar ve belgeler ise şunlardır:

·         Engel durumunu gösteren heyet raporunun aslı (en az %40)

·         Engelli raporunda süreklidir ibaresi olmayanların haricindeki raporlar 2020 tarihli olacaktır.

·         Yeni tarihli vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğü’nden veya Muhtarlıktan alınacaktır.)

·         Yeni tarihli ikametgâh ilmühaberi (Nüfus Müdürlüğü’nden veya Muhtarlıktan alınacaktır.)

·         Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

·         SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üyesi olmadığına dair belge. (2022’ye göre maaş alanların maaş kartlarını veya dekontlarını getirmeleri gerekmektedir.)

·         Engellinin duruma göre mahkemeden vasi belgesi

·         Engelli olup çalışanların, emeklilerin ve herhangi bir yerden maaş alanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

·         20 yaş altı ve 65 yaş üstü müracaatlar kabul edilmeyecektir.

·         Simit camekânının başında; Engelli kişi durmak zorunda olduğundan müracaata bizzat gelmesi

·         Simit camekânının başında duramayacak kadar, Engelli olanların yerine simit camekânının başında birinci derece yakınından başkasını bulunduramayacağı hususunda taahhütname verilecektir. 

Haber Galerisi