Ankara’nın yeni yaşam alanı olarak kısa süre önce hizmete giren 30 Ağustos Zafer Parkı, birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

 

Toplumsal farkındalık yaratan projelere imza atan  Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Alfa Gençlik ve Spor Kulübü ile işbirliği yaparak Zafer Parkı’nda “Piknik Sepetini Al Gel” sloganıyla bir etkinlik düzenledi. 28 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilen ve tüm vatandaşların davet edildiği keyifli organizasyona Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş, Çevre Koruma Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, ANFA Genel Müdür yardımcısı Ünal Altıparmak ile park koordinatörleri katıldı. Piknikte, izciler ve çok özel çocuk ve gençler de hazır bulundu. Etkinlikte, engelli çocuk ve gençler için fular takma töreni de düzenlendi.

 

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konser verdiği organizasyona, Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ve FOMGET Halk Oyunları ekibi de gösterileriyle renk kattı.

 

İZCİLİK EĞİTİMİ

 

Öte yandan Zafer Parkı, 27 Eylül Cuma gününden itibaren izcilerin kampına ev sahipliği yapıyor.

Bir yandan eğlenirken bir yandan da izcilik eğitimi alacak olan çocuklar ve gençler çadır kurma ve çadır sökme, izci selamı ve izciliğin temel kavramlarını da öğreniyorlar.

 

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

ANKARA'DA HAVA