Seğmenler

image

Seğmenler

                                                                                                                                                                                                                                       SEĞMENLER PARKI

ANFA Genel Müdürlüğü'nün bakım, onarım, peyzaj ve tüm düzenlemelerini gerçekleştirdiği Seğmenler Parkı, 46 bin 379 m2lik çim alanda, göleti, serası, spor alanları ve bitki örtüsü ile Başkentlilerin doğa ile baş başa kalabildiği bir yaşam alanıdır. Şirin kulübeleri, masa ve bankları ile hem gençlerin hem de ailelerin uğrak yeridir.

1983 yılında açılan ve toplam 67 bin m2lik bir alanı kaplayan Seğmenler Parkı; dinlence, oyun ve spor alanının ötesinde kermeslere, konserlere ve şenliklere ev sahipliği yapan çok amaçlı bir rekreasyon alanı olarak kullanılmaktadır.

Yerleşim alanlarının oldukça fazla olduğu Başkent’in en merkezi yerinde, doğa özlemini giderebileceğiniz Seğmenler Parkı’na, ulaşım toplu taşıma araçlarıyla çok rahat sağlanabilmektedir. Ankara’ya ilk kez gelen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka ziyaret ettiği noktalardan biri olan Seğmenler Parkı’nda uzun yürüyüşler artık bir Ankara geleneği haline gelmiştir. Ailelerin yemyeşil çimenlerin üzerinde piknik yapabildiği bu yaşam merkezi, aynı zamanda spor tutkunlarının da değişmez adresidir.

Parka adını veren Seğmenler Anıtı’nın görkemli bir şekilde yükseldiği bu bölge, çocukların güvenle vakit geçirebileceği bir yerdir. Seğmenler Parkı'nda güzel vakit geçirme imkânı bulabilirsiniz.