GÖKSU PARKI

Ankara’nın yeşil ile maviyi buluşturan gözde yaşam alanı Eryaman’da “Susuz Göleti” üzerine kurulu Göksu Park, Başkent’in sahil kasabası gibidir.

Toplam 508.000 metrekarelik bir alana kurulu olan ve Ankara’nın en büyük parklarından biri olarak kabul edilen Göksu Park’ın 123.590 metrekaresi göletten oluşur. 15 metrelik deniz feneri, yürüyüş yolları, su bisikleti gibi göl aktiviteleri, restoranları, kafeteryaları, sazlıkları, adacıkları ile bir mesire yeri havasında olan Göksu Park, hem ailelerin, hem gençlerin hem de miniklerin rağbet ettiği en güzel mekanlardan biridir.

9 adet yüzer iskelesinden ördekleri besleyebileceğiniz, ahşap yürüyüş yolları, eğlence ve aktivite alanları, piknik masaları ile gönlünüzce vakit geçirme imkanı bulabileceğiniz Göksu Park, ferah yerleşkesi, yeşilin her tonunu barındıran habitatı ile huzuru vaat eden kaçış noktası gibidir.

Ahşap iskelesinin uzunluğu toplam 1600 metre olan gölün çevresinde çocuklar için park alanları da mevcuttur. Göksu Park’ı en cazip kılan unsurlardan biri de otopark sorunu yaşanmaması ve Eryaman’daki alışveriş merkezlerine olan yakınlığıdır.

AÇIK HAVADA SPOR YAPIN, ADRENALİNİN TADINA VARIN

Göksu Park’ın aktiviteleri, mekanı gençler ve genç kalanlar için de cazip kılmaktadır. Her çeşit spor aletinin bulunduğu parkta yürüyüş parkurunun uzunluğu toplam 2201 metredir.

Go-kart, halı sahalar, basketbol sahaları, plaj volaybolu, tenis kortları ile ziyaretçilerini ağırlayan Göksu Park içinde iki adet Oyuncakistan ve 14 adet figürlü oyuncak bulunmaktadır.

Adrenalin tutkunlarının en sevdiği aktivitelerden biri de Dağ Kızağı’dır. Türkiye’nin ilk dağ kızağı, 20 metreye kadar çıkan yüksekliğiyle eğlenceye bambaşka bir boyut katmaktadır.

Öte yandan, dinlenmek isteyenler ve göl çevresini konforlu bir şekilde turlamayı tercih edenler için bir de tren mevcuttur. Göksu Park, aynı zamanda bir sosyal alan olarak tasarlanmıştır. 1000 kişi kapasiteli amfi tiyatro, camii, mescit ve çeşmeleriyle burası adeta bir yerleşim alanı gibidir. Çardakların ya da kamelyaların altında oturabilir, barbekünüzü yakarak ailenizle ve dostlarınızla hafta sonu pikniğinin tadını çıkarabilirsiniz. Hafta sonu erken saatlerde gelebilirseniz mangallı bir çardak bile bulabilirsiniz.

Göksu Park, özel günler için de benzersiz bir adrestir. Parkın içinde nikah, düğün ve balo salonları, en özel anları unutulmaz kılmak için dizayn edilmiştir. Gölün etrafındaki restoranlar, birbirinden farklı mutfaklarıyla sizi ağırlamaktadır. Parkın ikişer adet giriş ve çıkış kapısı bulunmaktadır.

İLETİŞİM VE ULAŞIM BİLGİLERİ

Göksu Parkı Kızılay'a 25km uzaklıktadır. Otomobille İstanbul Yolu Eryaman ayrımından parka rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Toplu taşımadan yararlanmak isteyenler için; (540) Eryaman-Sıhhiye, (541) Eryaman-Bakanlıklar, (543) Eryaman-Beşevler, (531) Etimesgut-Elvankent-Sincan (559-580-585) Ego otobüsleri ve Ulus-Eryaman dolmuşları günün her saatinde ulaşımı sağlamaktadır.

Adres: Şehit Osman Avcı Mah. 1. TBMM Cad. Göksu Parkı No:2 (İstanbul Yolu 20 km) Eryaman – Ankara

 

 

 

 

ANKARA'DA HAVA